Publiceringsdatum: 2025-12-15
Har du övervägt att arbeta inom hälso- och sjukvård-branschen? Clara Care Partner AB är på jakt efter en skicklig fysioterapeut/sjukgymnast och du kan vara rätt person för jobbet. Clara Care Partner AB behöver någon som vill arbeta deltid. Om du är tillgänglig för 11 dagar upp till 3 månader, ta en titt på denna jobbannons.
Arbetsplatsen ligger nära tillhands om du är bosatta i Landskrona som är tjänsteorten. Företaget Clara Care Partner AB erbjuder just nu spännande karriärmöjligheter. Om du vill jobba som fysioterapeut/sjukgymnast har de nu ett ledigt jobb - kolla in annonsen för att se om du har rätt erfarenhet. Du har fortfarande tid att söka jobbet som fysioterapeut/sjukgymnast hos Clara Care Partner AB om du sickar in din ansökan senast sista ansökningsdag som är måndag den tolfte januari 2026.
Vi har nu ett spännande uppdrag för en fysioterapeut till en vårdcentral som ligger i region Skåne på 50%.
Sedvanliga arbetsuppgifter för fysioterapeut på rehabmottagning. Bedömningar och behandlingar av besvär.
Vi söker dig som är legitimerad fysioterapeut med minst 2 års yrkeserfarenhet och som tidigare har arbetat på primärvårdsmottagning. Uppdraget passar perfekt för dig som är positiv, engagerad, lättlärd och trygg i din yrkesroll. Du ska ha goda kunskaper i det svenska språket, både i tal och skrift då god journalföring är viktigt.
Vi lägger stor vikt vid goda referenser. Du ska ha god medicinsk kompetens, ett stort patientfokus samt bra samarbetsförmåga med kollegor.
Januari till Mars med möjlighet till förlängning
50%
Helgfria vardagar
Antingen 2 eller 3 dagar per vecka. Eller kortare arbetsdagar
Clara Care är det personliga bemanning- och rekryteringsföretaget. Vi är lyhörda och hjälper dig att hitta ditt nästa uppdrag. Vi erbjuder bl.a:
Vår vision är ett samhälle med en välfungerande vård och omsorg för alla! Där trivs personalen eftersom de har en hållbar arbetsmiljö, bra villkor och ges förutsättningar att göra ett bra jobb samtidigt som de får möjlighet att utvecklas. Där är patientsäkerheten hög och vårdköerna korta.
Vi vill göra branschen mer human och tillgänglig, Clara Care är din partner!
| Antal tjänster | 1 |
|---|---|
| Arbetstid | Deltid |
| Företagsnamn | Clara Care Partner AB |
| Lön | Fast månads- vecko- eller timlön |
| Omfattning | 11 dagar - upp till 3 månader |
| Organisationsnummer | 5594258567 |
| Typ av anställning | Vanlig anställning |
| Yrke | Fysioterapeut/Sjukgymnast |
| Yrkesområde | Hälso- och sjukvård |
Clara Care Partner AB söker en person till denna tjänst som fysioterapeut/sjukgymnast med placerings i Landskrona. Om det låter intressant att arbeta som fysioterapeut/sjukgymnast hos Clara Care Partner AB skickar du in din ansökan senast 2026-01-12.
Källa: Arbetsförmedlingen
REGION SKÅNE söker tio personer till tjänsten som fysioterapeut/sjukgymnast i Kristianstad.
2025-12-10
Mer infoREGION SKÅNE söker tio personer till tjänsten som fysioterapeut/sjukgymnast i Helsingborg.
2025-12-01
Mer infoJönköpings kommun söker en person till tjänsten som fysioterapeut/sjukgymnast i Jönköping.
2025-12-05
Mer info